Alkali su ile zayıflama

Alkali su ile zayıflama

yöntemiyle ayda belli oranda kilo kaybına yol açtığı bilinmektedir. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşurken kilo kaybında da su tüketimi önemli rol oynamaktadır. Sağlık için pH değerinin de önemi büyüktür. Günlük su ihtiyacı 2 – 2.5 lt olarak içilmesi gerekmektedir. Alkali olarak tüketilen sularda sağlık yönünden önemlidir. Evde kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Alkali su denilince ilk akla gelen bir miktar suyun içerisine katılan limondur. Alkali su pH seviyesinin 7 ve üzerinde olan su demektir. Gün boyunca bu alkali su tüketilmesi gerekilmektedir.

Karbonatla ya da limonla alkali su hazırlanabilmektedir. Bu kolay bulunabilecek malzemelerle alkali su ile zayıflama sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Güvenilen markanın suyunu tüketen kişiler 2 litrelik suyun içerisine 1 çorba kaşığı karbonat ekleyerek bu tarifi uygulamak mümkündür. Karbonatı suda çözülene kadar beklemek doğru olacaktır. Belli bir rahatsızlığa sahip olan kişilerin sodyum içeren karbonatlı alkali su tüketmeleri önerilmemektedir. Metabolizmayı hızlandıran etkisi de bilinmektedir. Öğünlerden 1 saat sonra tüketilen karbonatlı suyun sindirim açısından kolaylık sağladığı da bilinmektedir.

Alkali su ile zayıflama yöntemlerinden biri de limonla sağlanmaktadır. Limon içerisinde asit bulunduran bir meyve türüdür. Asidi dengelemek için hazırlanan suyun içerisine eklenen limon her ne kadar uygun olarak görünmese de limon eksi elektrik yüklüdür. Yani sindirildikçe alkali su haline gelme özelliği vardır. Çeşme suyu kullanan kişilerin pH değerini ölçtürmeleri gerekmektedir. Diyet süresince olsun günlük hayatta olsun alkali suyun önemini bilmekte fayda vardır.  Alkali yiyeceklere örnek verilecek olursa lahana, pırasa, bamya, brokoli, börülce, kerevizdir. Alkali su ile diyet yapılacaksa desteklenmesi açısından alkali yiyecekleri de tüketmek gerekir. Alkali diyeti uygulayan ünlü isimler ayda 7 ile 8 kilo vermeyi başarmışlardır.